GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 516010
*
nr 51 6010
SKÃ…L
Keramik/skinn, 50-tal, L50
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik läder skinn skål
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6413 Skål
5 st, Kosta Boda, Orrefors Boda. Höjd: 10-23. 5 c
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:40
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7095 Skål
Kristall, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Dia..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:48
-
7097 Skål
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg. Dia..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:27
-
7187 Skål
Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diame..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:42
*
SKÃ…L
nr 51 6010
SKÃ…L
Keramik/skinn, 50-tal, L50
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik läder skinn skål
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6413 Skål
5 st, Kosta Boda, Orrefors Boda. Höjd: 10-23. 5 c
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:40 -
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7095 Skål
Kristall, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Dia..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:48 -
7097 Skål
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg. Dia..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:27 -
7187 Skål
Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diame..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:42



